درآمد ماینر هلیوم چقدر است؟

درآمد ماینر هلیوم چقدر است؟

ماینر هلیوم یک ماینر خانگی هست که درآمدزایی از ایجاد شبکه هلیوم برای اینترنت اشیاء دارد.

یکی از سوالات متداول در تمام فضای هلیوم این است که: “چقدر درآمد خواهم داشت؟”

امروز قصد داریم در اینجا نحوه رسیدن به یک پیش‌بینی دقیق و معقول برای درآمد موقعیت مکانی شما برای قراردادن ماینر هلیوم را بررسی کنیم.

ما با اعداد شروع می‌کنیم، با محاسبه و کمی حدس‌زنی علمی ، در نهایت به یک تخمین محافظه‌کارانه از میزان درآمد یک مکان مشخص می‌رسیم.

درآمد میانگین جهانی

اول باید این نکته را خاطر نشان کرد که میانگین روزانه جهانی ماینر هلیوم در بهار 1401 برای یک نقطه اتصال هلیوم آنلاین  روزانه 0.091 HNT است. که قیمت  HNT در زمان یادداشت این مقاله 20 دلار است. با این احتساب میانگین درآمد روزانه ماینر هلیوم در جهان 1.82 دلار است. چگونه به این عدد رسیدیم؟

با توجه به جدول درآمد در جدول زیر ماینر هلیوم در حالت عادی و حداقلی فقط 26% و 3 نوع پاداش را ماهانه دریافت میکند.

با توجه به تعداد ماینر های روشن موجود در جهان و میزان HNT قابل درآمد در ماه بعد از هاوینگ هلیوم که هر 2 سال یکبار صورت میگیرد به عدد بالا برای درآمد روزانه حداقلی هات اسپات ماینر هلیوم رسیدیم.

با توجه به هاوینگ سال 2021 بلاکچین هلیوم میزان پاداش ماهانه HNT به کل ماینرهای فعال در شبکه 1736.1111 HNT است.

نوع پاداش

درصد

میزان HNT درآمد با توجه به نوع پاداش

PoC چالشگر

0.90%

15.6250

PoC چالشگر

5.02%

87.1527

شاهدان

20.08%

348.6111

گروه اجماع

6%

104.1666

امنیت

33%

572.9166

انتقال داده های شبکه

بالا 35%

بالای 607.6389

مجموع

100%

1736.1111

میانگین جهانی را به عنوان نقطه شروع درآمد خود در نظر بگیرید اما در نظر داشته باشید که منطقه ای که در آن ماینر خود را قرار میدهید اهمیت زیادی دارد. با توجه به نقشه هات اسپات های فعال در اکسپلور هلیوم می توانید محل خود را ارزیابی نمایید.

عوامل موثر در درآمد

عوامل متعددی در میزان درآمد شما از ماینر هلیوم وجود دارد. این عوامل را بصورت کامل بررسی میکنیم.

عامل اول منطقه:

مهم ترین عامل بودن در شبکه هلیوم است که این عامل رابطه مستقیمی با منطقه ای که دستگاه ماینر خود را نصب و راه اندازی مینمایید دارد.

ابتدا مهم است که تعیین کنید آیا در مکان مناسبی برای استخراج هلیوم هستید یا خیر. مکان یک ماینر یک عامل کلیدی در میزان HNT شما است. با تحقیق در مورد نحوه عملکرد سایر ماینرهای اطراف شروع کنید، تمام نقاط مهم شبکه را می توان در هلیوم اکسپلور پیدا کرد (نقشه به صورت شش ضلعی نشان داده می شود، اگر علاقه مند به نحوه عملکرد این سیستم نقشه برداری هستید، این مقاله را ببینید). این کاوشگر تعداد هات اسپات ها را در یک شش ضلعی و مقدار HNT که این هات اسپات ها در 30 روز گذشته استخراج کرده اند را نشان می دهد. اگر ماینرهای زیادی در هگز (8 ضلعی) شما هستند ضعیف عمل می کنند، این ممکن است نشانه خوبی نباشد و همچنین اگر ماینر دیگری در نزدیکی شما نباشد. محل مناسبی برای قراردادن ماینر شما نیست.

بهترین مکان هات اسپات جایی است که به اندازه کافی نزدیک شبکه است تا همچنان سیگنال های دیگر هات اسپات ها را دریافت کند و بتواند پاداش از شبکه دریافت نماید.

اگرچه هلیوم اکسپلور مکان‌ هات‌اسپات را دقیق نشان نمی‌دهد اما به تعیین اینکه با راه‌اندازی یک ماینر هلیوم در منطقه حدود درآمد شما مشابه دیگر ماینر های منطقه می باشد. درحالی که می توانید با بهبود عوامل دیگر درآمد خود را نسبت به ماینر های موجود در منطقه افزایش دهید. برای راه‌اندازی بهتر نسبت به بسیاری از نقاط مهم در منطقه خود و احتمالاً درآمد بیشتر با ما همراه باشید.

عامل دوم آنتن:

اکثر پاداش طبق جدول بالا در حال حاضر از طریق اثبات پوشش یا PoC به دست می‌آید، که پاداش‌هایی برای شاهد یا شاهد بودن است. در ابتدا تمام پاداش های PoC به طور مساوی تقسیم می شدند. با این حال، برای ترویج نصب هات اسپات در مناطق با پوشش ناکافی و جریمه کردن هات اسپات در مناطق با پوشش تکراری، مقیاس بندی پاداش معرفی شد. پاداش‌هایی که هنگام شاهد بودن به دست می‌آید به دو چیز بستگی دارد:

  • تعداد شاهدان
  • تعداد ماینر های موجود در 8 ضلعی شما

هر چه آنتن شما قوی تر باشد تعداد شاهدان بیشتری را میتواند پوشش دهد و در نتیجه درآمد بیشتری خواهید داشت. میزان قدرت آنتن با واحد دسیبل (dBi) مشخص می شود و این عدد میزان آنتن دهی آنتن را نشان میدهد. ماینر هلیومی که خریداری مینمایید بطور پیش فرض آنتنی در دورن جعبه خود دستگاه قرار دارد اما شما می توانید با تهیه آنتن مجزا برای تقویت آنتن دهی ماینر خود و درآمد بیشتر اقدام به تهیه آنتن با میزان آنتن دهی قوی تر نمایید.

عامل سوم ارتفاع:

هر چقدر دستگاه شما در ارتفاع بالاتری قرارگیرد منطقه وسیع تری را می تواند پوشش دهد در نتیجه درآمد ماینر شما بیشتر است. ممکن است درک محاسبات پاداش یا درآمد ماینر هلیوم دشوار باشد، اما چیزی که ما واقعاً باید بدانیم این است که آیا درآمد ماینر هلیوم برای کانون منطقه شما با توجه به ماینر های موجود در منطقه چقدر است.

دو اصطلاح مهم که در هنگام استخراج هلیوم باید بدانید. اگر فرستنده را ماینر شما در نظر بگیریم و شاهد را ماینرهایی که شما به آنها متصل می شوید.

  • فرستنده: هر چه شاهدان بیشتر باشند، فرستنده بیشتر درآمد دارد.
  • شاهد: تعداد شاهدان در یک 8 ضلعی نباید بیشتر از 4 نفر باشد اگر این تعداد بیشتر شود درآمد ماینر هلیوم شما کاهش می یابد.
  • تاییدکنندگان: به‌طور تصادفی بین ماینرهای معتبر یک سری ماینر تایید کننده انتخاب میشوند که این انتخاب چرخشی هست و در صورت انتخاب شدن ماینر شما درآمد ماینر هلیوم شما بیشتر خواهد شد.

اگر تعداد ماینر های هلیوم در ناحیه فرستنده از “تراکم هدف” بیشتر شود، شاهد درآمد کمتری کسب می کند. چگالی هدف با وضوح هگز تغییر می کند.

به طور کلی، به این فکر کنید که آیا سیگنال های آنتن شما میزان دسترسی بدون وقفه خوبی دارند یا خیر. زیرا این به طور مستقیم با درآمد شما ارتباط دارد.

عامل چهارم کابل اتصالات:

کابلی که اتصالات دستگاه ماینر هلیوم خود را با آن راه اندازی میکنید بسیار مهم است. کابل های شما بهتر است نویز نداشته باشد. برای برطرف کردن نویز کابل های اتصالات خود حتما از نویز گیر استفاده نمایید.

در حقیقت در حال حاضر با قرار دادن هر دستگاه ماینر هلیوم در موقعیتی مطلوب، با توجه به ارزش فعلی توکن  HNT در بازار، می‌توان درآمد ماهیانه‌ای در حدود ۱۳۰ دلار در ایران داشت.

سخن پایانی

هلیوم در واقع شبکه وایرلس غیرمتمرکزی است که اساس آن قدرت گرفته از بلاک چین است برای استفاده اینترنت اشیا . تیم توسعه‌دهنده هلیوم نزدیک به هشت سال است که بر روی ایده خود کارکرده و نوآوری‌ها و اهدافی دارند که بسیاری را به سمت خود جذب کرده‌اند. از طرفی هم‌اکنون جهت اتصال به شبکه هلیوم و میزبانی، کاربران نیاز به خرید هات اسپات یا ماینر هلیوم از یکی از کمپانی هایی که سازنده ماینر هلیوم هستند. در حقیقت از محبوب‌ترین برندهای موجود که مودم‌هایی جهت استخراج ارز دیجیتال هلیوم را عرضه می‌کنند، می‌توانیم به pantherX و Milesight اشاره‌کنیم. باید دقت داشت که هات اسپات ها از فضایی که ازنظر فرکانسی مانع قانونی نداشته و برای عموم مردم آزاد هستند استفاده کنند. البته که مقررات رادیویی در ایران را باید در نظر داشت و به این نکته اهمیت زیادی داد.

هلیوم

نظر بدهید

مطلب قبلی
الگوریتم اثبات پوشش یا PoC چیست؟
مطلب بعدی
شبکه هلیوم به زبان ساده